Rok 2017 zakončujeme důležitou výhrou v Kolíně.

Poslední zápas tohoto roku odehrála SLUNETA na palubovce Kolína v rámci 13. kola KNBL. Tonda Pištěcký a spol si moc dobře uvědomovali důležitost tohoto střetnutí, protože střed tabulky je letos velmi vyrovnaný a každé venkovní vítězství má dvojnásobnou hodnotu.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a rychle vedli 5:11. Domácí se ovšem rychle zmátořili a díky trojkové kanonádě obrátili skóre na 21:13, medvědí podíl na tom měl Šafarčík a veterán Machač. SLUNETA se naštěstí dokázala z tohoto špatného úseky rychle vzpamatovat a ještě do konce první čtvrtiny snížit na 24:22.

Už v první čtvrtině o sobě dal vědět David Šteffel, který hodně zlobil obranu domácích a jmenovaný byl hlavním strůjcem obratu ve druhé desetiminutovce, kde jsme zlepšili obranu a v útoku jsme dobře sdíleli míč. Díky této kolektivní hře a také Šteffelovo 16 bodům jsme šli v poločase do šaten s náskokem devíti bodů (40:49).

Trenér Tonda Pištěcký varoval své svěřence před začátkem druhé půle, protože všichni víme, jaké třetí desetiminutovky „umí“ SLUNETA zahrát. Naštěstí se nic takového nestalo a naši hráči pokračovali v nastoleném trendu, tedy v precizní obraně a organizovaném útoku. O dobré týmové hře svědčí také fakt, že hned 5 hráčů zaznamenalo dvojciferný počet bodů. Po 30 minutách byl stav už 60:74 a dal se očekávat závěrečný nápor domácích.

Ten jsme naštěstí nepřipustili, nutno však podotknout, že v této fázi jsme trefili několik „těžkých“ střel, které srážely Medvědy na kolena. Závěr se pak už dohrával v poklidu a SLUNETA si tak připsala již 8 výhru, díky které stráví Silvestr na dělené 4. příčce. Děkujeme všem fanouškům za podporu v tomto roce, přejeme krásné prožití Silvestra a těšíme se na viděnou v příštím roce.

GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 81:97 (24:22 40:49 60:74)

Body domácí: Šafarčík 24, Machač a Skinner po 17, Číž 10, Pajovič 6, Bakič 3, Vocetka a Dokoupil po 2
Body hosté: Šteffel 20, Singletary 19, Pecka 17, Robinson 16, Šotnar 13, Šmíd 4, Svejcar a Treadwell po 3, Teague 2
Trojky: 18/6 – 22/8
Trestné hody: 24/17 – 21/19
Doskoky: 30 - 33
Osobní chyby: 25 - 20